Odebrać Karolkową czyścicielom!

Zamurować lokatora, zlikwidować i zamienić toalety na odrębne mieszkania pod wynajem, odciąć prąd, dewastować kamienicę pod pozorem remontu, podwyższyć 4-krotnie czynsz – spółki posiadające kamienicę przy Karolkowej 9 od lat podejmują szereg brutalnych prób wysiedlenia biedniejszych lokatorów dla uzyskania jak największych profitów z nieruchomości.

20248262_10155517950593498_6527305912250310443_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Były socjalny dom przy Karolkowej 9 na warszawskiej Woli to smutny pomnik reprywatyzacji. Spadkobiercy podzielili się piętrami i odsprzedali je różnym spółkom. Tuż obok luksusowych wieżowców i osiedli deweloperskich, lokatorzy od wielu lat zmagają się z szerokim repertuarem nękania.

Spółka Misterium i jej szef – Daniel Piesto, wykładowca uczelni dla przedsiębiorców ASBIRO – chwali się innowacyjnymi metodami osiągania zysku z nieruchomości. Pani Elżbieta z parteru na Karolkowej przed tygodniem otrzymała nakaz natychmiastowego opuszczenia lokalu. Zimą tego roku Misterium zabrało Elżbiecie toaletę i przerobiło ją na odrębne mieszkanie do wynajęcia (wcześniej władze miasta wyposażyły ten socjalny dom we wspólnotowe toalety po jednej na piętro). Pod pozorem remontu parter został zdewastowany. Podczas wizyty członków WSL/Syreny Elżbieta – starsza osoba potknęła się na klatce i cudem uniknęła znacznych obrażeń. Władze dzielnicy odmówiły Elżbiecie lokalu z puli miejskiej, argumentując że zajmuje lokal bez zgody właściciela. Czekają, aż Elżbieta wyląduje na bruku albo na cmentarzu.

Pan Andrzej – budowlaniec – mieszka w korytarzu u sąsiad (spotkaliśmy go, gdy stamtąd przyglądał się transmisji z protestów wokół niezależności polskiego sądownictwa). Drzwi do jego lokalu przedsiębiorca zamurował, skromny dobytek życia robotnika wyrzucił na śmietnik.

Inni lokatorzy ledwo utrzymują w domu się ‘legalnie’, kwestionując w sądach 4-krotne już podwyżki czynszów. Właściciele wykurzają wszystkich robiąc dziury w sufitach i w podłogach.

20280594_10155517950198498_3012423823836093951_o

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lokatorzy ze wsparciem WSL / Syreny składają wnioski do prokuratury o uporczywe nękanie, apelują do nadzoru budowlanego o usunięcie utrudnień na koszt właścicieli.

Sprawa szykan i dewastacji na Karolkowej 9 trwa już jednak zbyt długo. Najwyższy czas, żeby ratusz odebrał kamienicę czyścicielom. Metody „po trupach do zysku” muszą się skończyć. Przedsiębiorcy z Karolkowej radykalnie łamią obowiązki wynikłe z umowy o użytkowanie wieczyste z Ratuszem. Czas zerwać tę umowę – apelujemy do ratusza: odebrać Karolkową 9 czyścicielom, dostarczyć mieszkania lokaotorom! Wola walczy z reprywatyzacją!!!