13.III 19:30 Wojna w Syrii: Jak wspierać prawdziwie oddolne inicjatywy w rejonach wyzwolonych spod władzy reżimu Assada?

Zachodnie media i politycy zachodu upraszczają sytuację, jaka panuje na ternie Syrii. Można odnieść wrażenie że w konflikcie na bliskim wschodzie jedyny wybór to reżim Baszara Al-Assada albo terror ISIS. Tymczasem mieszkańcy i mieszkanki regionu od lat prowadzą walkę o prawo do samostanowienia. Ich wojna toczy się z dala od kamer i zainteresowania ze strony opinii publicznej, ze względu na to że walczą o radykalne przemiany, odrzucają państwową przemoc i prowadzą bezkrwawą bitwę. Samodzielnie pełniąc funkcję państwa, realizują wizję Syrii, o którą walczyli rozpoczynając powstanie i wychodząc na ulice.

Jak wspierać lokalne grupy w dążeniu do samostanowienia? Jak wyrażać solidarność z oddolnymi grupami, walczącymi z tyranią?

Zapraszamy na spotkanie z dwójką aktywistów, którzy podzielą się swoim doświadczeniem zdobytym w ciągu ostatnich dwóch lat podczas współracy z aktywistami w Syrii.
Skupimy się na pracy nad budową niezhierarchizowanej, wolnej od wyzysku wspólnoty w regionie Idlib, oraz na wydarzeniach na terenach kurdyjskich. Porozmawiamy o niezależności pordukcyjnej i alternatywnej ekonomii, oraz o przebiegu walk w rejonie.

Zapraszamy!

piątek, 13.III g 19:30

Infokiosk “u Bodzia”

Wilcza 30