Latająca Świetlica zaprasza.

źródło: prawodomiasta.pl

Poniedziałek też jest dla nas. Latająca Świetlica zaprasza do współtworzenia przestrzeni!

O 19 w poniedziałek zapraszamy na spotkanie wokół filmu „Palestyna od kuchni”. Zapraszamy też na rozmowy wokół książek, które poprowadzi dziś, jak i przez kolejne dni – Roman Kurkiewicz.

*Macie niepotrzebne poduchy, świeczki, lampki, ciastka – przynoście na pół godziny przed spotkaniem. Wspólnie stwórzmy tę przestrzeń!
Gdzie jesteśmy? Marszałkowska 55.

Opis filmu

Film „Palestyna od kuchni” opowiada historie Palestyńczyków z różnych części Zachodniego Brzegu, którzy angażując się w uprawę, produkcję, gotowanie jedzenia i podtrzymują tradycyjny wymiar palestyńskiego sposobu życia a także stawiają opór izraelskiej okupacji.
W filmie opowiadamy cztery historie ciekawych, nowatorskich inicjatyw, które mogą inspirować nie tylko Palestyńczyków, ale również publiczność międzynarodową.Celem tego projektu jest pokazanie palestyńskiego życia od kuchni. Chcemy zmienić tradycyjny obraz Palestyńczyka – ofiary przemocy fizycznej czy strukturalnej na obraz Palestyńczyka/Palestynki – działacza/działaczki, wpływających na własny los.
Chcemy też skupić uwagę na kobietach, które choć społecznie marginalizowane, często przełamują narzucane im ograniczone role i biorą nie tylko aktywny udział w życiu społeczeństwa, ale współtworzą go, przewodzą mu. W lokalnym kontekście role związane z przygotowaniem jedzenia wcale nie muszą oznaczać zamknięcia w domu, mogą też być emancypacyjne, aktywne, znaczące.

Gdzie jesteśmy?
Marszałkowska 55.

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *