Przyjdź zaprotestować! Warszawa solidarna ze Strefą Gazy! – 25 lipca

Piątek 25.07.2014, godz. 16.00, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Al. Ujazdowskie 1/3

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/260926397364546/?ref=22

Chcemy jednoznacznie potępić izraelski atak militarny na tę odciętą od świata i atakowaną niewielką enklawę. W piątek wyruszamy SPOD KANCELARII PREZESA RADY MINISTRÓW ULICAMI WARSZAWY POD AMBASADĘ IZRAELA.

Zbierzmy się pod Kancelarią Prezesa Rady Ministrów czyli siedzibą polskiego rządu, aby przypomnieć, że kontynuując współpracę militarną z Izraelem, staje się współodpowiedzialny za popełniane przez Izrael zbrodni wojennych, jak i możliwe zbrodnie przeciwko ludności, do których zaliczają się celowe ataki na ludność cywilną, a także by zaprotestować przeciwko kontynuacji tej współpracy w naszym imieniu – obywatelek i obywateli Polski.
Następnie przejdziemy pod Ambasadę Izraela, by pokazać izraelskiemu rządowi nasz sprzeciw wobec zabijania niewinnych cywilów – palestyńskich dzieci, kobiet i mężczyzn. Sprzeciw wobec blokady Strefy Gazy. Sprzeciw wobec okupacji Palestyny.
Pokażmy, że warszawiacy są zjednoczeni w solidarności z oblężonymi mieszkańcami Strefy Gazy.

8 lipca 2014 rząd Izraela rozpoczął kolejny atak zbrojny na Strefę Gazy. Do tej pory, liczba zabitych Palestyńczyków przekroczyła już 500 osób i stale wzrasta (dane z 21/07), są tysiące rannych. Zbombardowanych zostało ponad 70 szkół, 25 ośrodków zdrowia i szpitali, system wodny i kanalizacyjny, a przede wszystkim około 1500 domów, w których przebywali ich mieszkańcy (!!!) czyli OBIEKTÓW CYWILNYCH.

Mówimy NIE MASAKRZE STREFY GAZY! Mówimy NIE zabijaniu cywilów!!! Mówimy NIE okupacji! Mówimy NIE działaniom izraelskiej armii i izraelskiego rządu!!