Dość reprywatyzacji! Święto walczącej ulicy Wilczej

swieto wilczej walczaceŚwięto Ulicy Walczącej: Poznaj świadectwa walk na Wilczej, zaplanujmy przyszłość tej ulicy!

Syrena / Cafe Kryzys / Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów oraz sąsiedzi z Wilczej zapraszają już w tę sobotę (16.09):

Czy wiesz że nasza ulica przeżywa już drugie życie? W jeden dzień, dokładnie 73 lata temu, tj. w drugiej dekadzie września 1944 roku ogromna część Wilczej została zniszczona przez nazistów – opowiedzą o tym ostatni żyjący świadkowie tych dramatycznych zdarzeń (w tym nasz sąsiad – bodaj najstarszy mieszkaniec Wilczej!). Dowiesz się też, jak Wilcza powstała z popiołów, potężnym wysiłkiem społecznym masy ludzi zasiedlających na dziko ruiny tuż po wojnie. Wielu z uczestników tej darmowej pracy wciąż mieszka na Wilczej i wciąż walczy – tym razem z reprywatyzacją odbudowanych wspólnie kamienic. Poznaj historię lokatorów, którzy wygrali z zakusami elit na naszej ulicy, a także tych, którzy zostali wysiedleni z Wilczej.

Jak na tle tych walk i zmagań widzimy przyszłość naszej okolicy? WSL zaprasza sąsiadów i miłośników Wilczej na spotkanie wokół społecznego planu rozwoju naszego kwartału – bez smogu i wysiedleń. W dyskusji udział wezmą także przedstawiciele dzielnicy.

Do tego kuchnia sąsiedzka na „szwedzkim stole”, darmowy sklep, świąteczne koszulki/torby/wpinki, warsztat rowerowy i muzyczny jam session.

Przyjdź na święto, wspólnie walczmy o społeczny charakter Wilczej!

Plan Syreny na Święto Wilczej:
– 14:00 Kuchnia sąsiedzka na „szwedzkim stole” – wszystkie potrawy za co łaska: najedz się lub podziel się swoim daniem
– 15:00 Darmowy warsztat rowerowy Syreny
– 16:00 „od zniszczeń przez odbudowę po reprywatyzację Wilczej”: świadectwa ostatnich żyjących świadków burzenia naszej ulicy przez wojnę oraz opowieść o społecznej odbudowie Wilczej i walkach sąsiedzkich z reprywatyzacją w III RP
– 17:30 „Bez smogu i wysiedleń: o społeczny plan dla okolicy!“ Jaką wizję Wilczej i okolic mają sąsiedzi,organizacje społeczne i radni?
– 19:00 „Syrena znaczy strajk”: film o naszym kolektywie na tle oddolnej historii Warszawy
– 20:00 Muzyczny jam session! Posłuchaj lub dołącz ze swoim instrumentem.

Przez cały czas świętowania otwarty będzie darmowy sklep/wymienialnia, traficie też na benefitowe-świąteczne koszulki, torby, znaczki itp. Do zobaczenia!