Rowerownia

[metaslider id=4180]

DYŻURY W PONIEDZIAŁKI
GODZ. 19:00
Syrena, Wilcza 30,
I piętro po prawej stronie

strona rowerowni

rowerowniasyrena@gmail.com

ROWEROWNIA 


Rowerownia to społecznie organizowana przestrzeń warsztatowa, gdzie każda i każdy może naprawić lub podrasować swój rower. Rowerownia działa na zasadach uwspólniania wiedzy, umiejętności i narzędzi. Społeczność rowerowni jest przyjazna kobietom i osobom queer – nie musisz się obawiać, że jakiś koleś będzie wyrywał Ci narzędzia z ręki i mówił co masz robić. przed przyjściem koniecznie zapoznaj się z zasadami korzystania.

ZASADY KORZYSTANIA


1. Rowerownia jest otwarta dla wszystkich osób w godzinach ogólnych dyżurów oraz podczas warsztatów. Na dyżury i warsztaty „tylko dla kobiet” zapraszamy tylko kobiety i osoby queer.

2. Chcemy by rowerownia, tak jak cała Syrena, była miejscem wolnym od dyskryminacji, rasizmu, seksizmu, szowinizmu i przemocy. Jeśli zobaczysz przejawy którejś z tych opresji, reaguj, i/lub powiedz o tym osobie dyżurującej.

3. Rowerownia NIE jest miejscem, w którym ktoś naprawi Ci rower. Jest miejscem, w którym możesz skorzystać z narzędzi, materiałów edukacyjnych i W MIARĘ MOŻLIWOŚCI z porad osoby dyżurującej lub prowadzącej warsztat.
Przed przyjściem na dyżur: jeśli nie wiesz, co w Twoim rowerze wymaga naprawy albo jeśli nie wiesz, jak daną naprawę wykonać, przed przyjściem na dyżur postaraj się jak najwięcej dowiedzieć na własną rękę – sprawdź jak dana część się nazywa, jak pracuje, co może być przyczyną usterki. Możesz pytać znajome osoby, pójść do serwisu rowerowego, dużo informacji możesz też znaleźć w internecie. Na stronie rowerowni sprawdź kto będzie dyżurował danego dnia – niektóre osoby potrafią więcej, inne dopiero się uczą.

4. Pierwszeństwo korzystania z narzędzi mają te osoby, które zgłoszą się mailowo na dany dyżur, pisząc na adres rowerowniasyrena@gmail.com do godziny 24:00 w dniu poprzedzającym dyżur.

5. Korzystanie z narzędzi jest bezpłatne, ale zachęcamy do wrzucania do puszki dobrowolnej składki – dzięki temu będziemy mogły/li dokupować zniszczone i brakujące narzędzia.
Jeśli korzystasz ze smarów i innych zużywalnych materiałów, dorzuć do puszki tyle, ile uważasz że zużyłeś/aś. Cena całości powinna być na pojemniku ze smarem itp.
Jeśli potrzebujesz coś wymienić w swoim rowerze, najlepiej przywieź to ze sobą. Jeśli okaże się, że akurat mamy daną część, możesz z niej skorzystać (świnka-skarbonka chętnie przyjmie dobrowolną składkę kwik), ale jeśli wymieniasz swoją działającą część na rowerowniową działającą część (bo z jakichś powodów bardziej Ci odpowiada), swoją działającą część musisz zostawić w rowerowni.

6. O potrzebne Ci narzędzia poproś osobę dyżurującą. Po skorzystaniu z narzędzi oddaj je tej samej osobie. Posprzątaj po sobie miejsce pracy.

7. Z narzędzi można skorzystać tylko w trakcie dyżuru/warsztatu. Narzędzi nie można wynosić poza rowerownię.

8. Jeśli nie pasują Ci godziny dyżurów, zapytaj mailem czy ktoś może otworzyć Ci rowerownię w innym terminie. Zaproponuj kilka dogodnych dla Ciebie dni i godzin.

9. Osobo, czuj się zaproszona do dołączenia do ekipy rowerowni – zagadaj na dyżurze lub napisz:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *