Darmowy sklep

JAK TO DZIAŁA? 


W darmowym sklepie dobra wola i społeczna solidarność zastępuje gotówkę, nie poddając się rynkowym zależnościom popytu i podaży. W skrócie: oddajesz tutaj to, czego nie potrzebujesz i/lub bierzesz to, czego akurat potrzebujesz. W darmowym sklepie możesz zostawić rzeczy, których już nie używasz, ale są sprawne i mogą posłużyć innej osobie. Możesz tu również wpaść i zabrać ze sobą to, co ci się przyda i spodoba. Nie ma tu żadnej obsługi, korzystanie z darmowego sklepu jest zupełnie nieskrępowane. Wymiana nie jest warunkiem. Jeśli chcesz tylko coś wziąć lub tylko coś zostawić – śmiało!

DNI I GODZINY OTWARCIA


W każdy weekend – piątek, sobota i niedziela – od godz. 14.00 do godz. 22.00
W inne dni w nieregularnych porach, przy okazji otwartych wydarzeń.

IDEA 


Darmowy sklep opiera się na idei współdzielenia i wzajemnej pomocy, wbrew rynkowej logice, według której, żeby mieć buty na zimę musisz mieć sporo kasy. Jest również sprzeciwem wobec niszczącego planetę konsumpcjonizmu. Długie życie naszych rzeczy to długie życie nas wszystkich 🙂

ZASADY KORZYSTANIA


  1. Wszyscy/tkie użytkownicy/czki są w równym stopniu odpowiedzialni za dbanie o przestrzeń darmowego sklepu. Jeśli przeglądasz rzeczy zostaw po sobie porządek.
  2. Dbaj, by rzeczy, które zostawiasz nadawały się do użytku. Darmowy sklep to nie śmietnik, jeśli coś wymaga drobnej naprawy napisz to na kartce i przyklej do przedmiotu.
  3. Zostawiając rzeczy, poświęć chwilę by wypakować je z reklamówek na półki i wieszaki. Będzie łatwiej je znaleźć, a przestrzeń nie będzie zagracona.
  4. Zostawiając buty postaraj się je zapiąć/związać/zakleić w parę, bo często się gubią!
  5. Jeśli przymierzasz rzeczy, których nie zabierzesz odwieś/odłóż je z powrotem na miejsce.