Cafe Kryzys

MIEJSCE


Cafe Kryzys to anarchistyczna spółdzielnia. Stołówka, księgarnia, kawiarnia i miejsce spotkań. Bez szefów, za to tanio, smacznie i wegańsko, bo na głodnego rewolucji nie będzie!

OTWARTE W KAŻDY WEEKEND: PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA 14:00-22:00

› Cafe Kryzys na Facebooku

 

LUDZIE


Utrzymujesz rodzinę lub/i działasz społecznie – często nie stać Cię na dobrą kawę, czy obiad poza domem? Cafe Kryzys serwuje smaczne antidotum na bolączki kraju, gdzie niemal połowa pracowników nie dostaje pensji na czas. Staramy się stworzyć zaplecze socjalne dla ludzi poddanych dużej presji ekonomicznej i politycznej – biedniejszych warstw oraz osób działających w ruchach progresywnych. Dążymy też do stworzenia zaplecza dla działalności naszego kolektywu. 

 

IDEA


Cafe Kryzys funkcjonuje jako spółdzielnia anarchistyczna. Zamiast szefów wybieramy pomoc wzajemną, zamiast przymusu – dobrowolne zaangażowanie, zamiast wyzysku i spekulacji – godne płace i przyziemne ceny. Jest to możliwe dlatego, że zamiast konfliktu z pracownikami lub klientami wybieramy konflikt z władzą i ustrojem opartym na wysokich czynszach i opłatach za życie – Syrena to strajk w imię sprawiedliwości społecznej!